Последни новини:

„Ботев“ – Враца и „Витоша“-Бистрица си разделиха по 1 точка

14-09-2018

Валери Божинов стана любимец на публиката.

При равен резултат завърши мачът между „Ботев“ – Враца и „Витоша“-Бистрица и отборите си разделиха по 1 точка в актива. Второто полувреме започна без смени. Най-активна в подкрепата си, макар и на чужд терен, беше врачанската агитка. Мачът беше напрегнат и атрактивен, тъй като реално среща си дадоха два отбора, които са равностойни, но никога не са завършвали при равен резултат. В 63-тата минута „Витоша“ без малко да поведе на гостите си, но топката мина на сантиметри от вратата на „Ботев“. Натискът към половината на врачани обаче продължи. Поредното опасно положение беше в 73-тата минута, но и този път съдбата беше благосклонна и топката мина на сантиметри от страничната греда. В 78-мата минута старши треньора на „Ботев“ замени Валери Божинов на терена с неговия съименник Валери Домовчийски. Божинов не е играл цял мач от 2017 година, припомниха анализатори, но пък и коментираха, че той според тях се е представил изключително престижно в срещата на стадион „Бистрица“. Красивият гол, който врачанският № 86 отбеляза в началото на мача пък според коментаторите ще може да претендира за едно от най-ефектните попадения до момента. При излизането си от терена Божинов бе аплодиран, както от феновете на „Ботев“, така и от агитката на домакините. По време на срещата направи впечатление още, че новоприсъединилия се към врачани нападател най-добре си партнира с голмайстора Петър Атанасов, Спас Георгиев и Дани Апостолов. След излизането на Божинов и в първата минута от 3-минутното продължение без малко Домовчийски да се разпише и да повиши актива на врачани, но късметът му изневери. Така срещата завърши при резултатът от първото полувреме 1:1. След края на мача пък Валери Божинов беше събрал най-голямото одобрение на пуликата и получи приза „футболист на мача“.