Събота, 23.09.2017

Последни новини:

Врачанските шахматисти откриха годината с блиц турнир

04-01-2017

В новата 2017 година първи на старт от врачанските спортисти застанаха шахматистите. Те организираха регионален новогодишен блиц турнир. Зад дъските застанах голяма част от активните състезатели на врачанския Спортен клуб по шахмат. Дванайсетте участника играха по системата всеки срещу всеки на контрола 3 минути плюс две секунди добавено време на ход.

В хода на състезанието двама души се откъснаха пред останалите и водиха спор за първото място до края ха турнира. Победата отиде на познат адрес – опитният майстор на спорта Румен Ташков в последния кръг успя за пореден път да оглави класирането с 9 точки. Втори с половин точка по-малко остана Димитър Тодоров. В спора за третото място се включиха 5 състезатели, като изключителният финален спринт на единствената дама в състезанието – Звезделина Бонева, 6 точки в последните 6 кръга, ? осигури призовото класиране с актив от 7.5 точки. Четвърти със 7 точки е Николай Колев. Петото място разделиха трима състезатели с по 6 точки – Петър Пеков, Валентин Каменов и мс Красимир Бочев. Осми е Валери Петров с 4.5 точки. Интересна бе и борбата в дъното, където нямаше аутсайдер и се получиха интересни въртележки. На деветата позиция се наредиха трима души с по 3 точки – най-младият участник Георги Игнатов, Иван Иванов и доайенът Георги Спасов. На 12 място с 2.5 точки остана Ивайло Гаврилов.